Korteriühistutele pakume täislahendusi fassaadide ja rõdude renoveerimisel.

Erilise tähelepanu oleme suunanud rõdude renoveerimisele, sest eriti 1960-90 ehitatud paneelmajade rõdude seisukord on väga vilets.

Tehnilise Järelvalve Ameti poolt läbiviidud uuringust selgust , et suurpaneel-korterelamute raudbetoonist rõdupiirded on väga sageli halvas seisukorras, mis võib kaasa tuua varingu. See on tingitud nii ebapiisavast hooldusest ja remondist kui ka üleüldisest kehvast ehitusaegsest ehituskvaliteedist ning puudulikust ehitusaegsest järelevalvest.
61% juhtudest ilmnes rõdude esipaneelide kinnitustes selliseid puudusi, mis võivad kaasa tuua esipaneeli varingu, mistõttu tuleks nende tugevdamisega tegeleda koheselt.

Tihedas koostöös materjalitootjate oleme alati leidnud tänapäevaseid ja kestvaid lahendusi vastavalt korteriühistu vajadustele. Oleme töötanud eri materjalitootjate süsteemidega nagu Tremco-Illbruck, Sto, Caparol, Weber, Fescon ja Sika.

Tänapäevane ja kestev pindmine materjal on 2-komponentne polüuretaan või epoksiidkate mitte betoonivärv rõdu käidaval ja servmistel pindadel, sest betoonivärvi kulumiskindlus on kordades väiksem ja kokkuhoidu pikas perspektiivis see ei anna. Alapindade kaitsmiseks sobib küll värv hästi.

Teostame ka uuestivalatud rõdukallete väljatõmbeproove, mis võetakse nädal peale kallete valamist.
 
Rõdupiirete valmistajate puhul jälgime, et tootjal on CE märk oma toodangule.

Meie spetsialistid on konsulteerinud ka TTÜ ehitusprofessori Karl Õigeriga erinevatest rõdude renoveerimise tehnilistest lahendustest .

Meil on üle 15- aastane  kogemus eri tüüpi fassaadide renoveerimisel nii Eestis kui Soomes. Leiate valminud fassaade rubriigi alt  tehtud tööd.

Meile võib helistada või kirjutada ja võime kokku leppida sobiva aja konsultatsiooniks ka otse teie korteriühistus.

Haakon Nõmme
juhataja

Tallinna kontor

+372 5863 7560
info@tervefassaad.ee